Generické|Cestování|Obchod|Komunikace|Dva znaky|Služby|Finance

Luxusní domény    >    

Cena domény
Ceny CZ domén - registrace a prodloužení

Cena CZ domény - registrace na rok

Seznam cen registrací národních .CZ domén seřazených od nejlenější ceny. Cena zahrnuje samotnou registraci domény a roční udržovací poplatek. Ceny nezahrnují webhosting.


Cena CZ domény - prodloužení na rok

Seznam cen prodloužení národních .CZ domén seřazených od nejlenější ceny. Cena zahrnuje prodloužení již registrované domény o jeden rok. Ceny nezahrnují webhosting.


Uvedené ceny jsou včetně DPH a jsou uvedeny bez záruky.

Jaká je cena luxusní domény?

Cenu domény ovlivňuje celá škála parametrů jako je délka doménového jména, stáří domény, značka, zapamatovatelnost, počet zpětných odkazů, koncovka (TLD) a další kritéria. Obecně se dá říct, že cena luxusní CZ domény začíná na několika tisíci korunách, ale může se vyšplhat i na miliony. Vše záleží na konkrétní situaci, možnostech, očekáváních a představách nakupujícího a prodávajícího. Obyčejná, levná doména bude stačit živnostníkovi, speciálně tomu pro kterého není online prodej nebo online nabídka služeb to podstatné. Na druhou stranu velké firmy, korporace, banky a pod musí investovat nemalé prostředky do velmi kvalitní domény. Pro příklad rb.cz, cez.cz, o2.cz. Co tyto domény spojuje? Na první pohled se jedná o velmi krátké domény - dvě dvouznakové a jedna tříznaková. Je to jedno z nejhlavnějších kritérií. Ale to není všechno. Podíváme-li se například na první příklad - rb.cz, tak na doménu vede neuvěřitelných, přes 3700000 zpětných odkazů z téměř 3400 domén. K čemu je to dobré? Pro vyhledávače typu Google, Bing nebo Seznam se jedná o silný signál, že uvedené stránky mají vysokou reputaci a budou je ve výsledcích vyhledávání upřednostňovat před stránkami se slabším hodnocením.

Jak ovlivňuje délka domény její cenu?

Délka doménového jména je klíčová vlastnost domény. Zjednodušeně platí, že čím kratší název, tím vyšší hodnota domény.

Jak ovlivňuje stáří domény její cenu?

Stáří domény je další důležitý faktor při výběru domény, protože vyhledávače přikládají starším doménám větší důležitost. Na starší doménu vede obecně také více zpětných odkazů.

Cena domény v souvislosti s brandem, značkou

Dalším parametrem hodnoty doménového jména je obsahující název, brand či název firmy. Pokud doména obsahuje pouze název, brand nebo jméno firmy bez dalších znaků, pomlček a číslic, můžeme ji řadit k luxusním doménám s vyšší cenou a hodnotou.

Zapamatovatelnost

Je klíčovým parametrem pro luxusní doménu a úzce souvisí s cenou a s délkou doménového jména. Těžko se budou zapamatovávat (ale i psát) domény se desítkami znaků. Oproti tomu krátký a výstižný název nabízí přesný opak. Ideální je pak také spojení domény s nějakou emocí, pocitem nebo třeba i chutí – viz kiwi.com.

TLD a cena domény

Koncovka je nedílnou součástí domény. Pro český trh má největší hodnotu národní .cz doména. Dále se dá uvažovat ještě o .eu a .com doméně. V případě zaměření na Česko nedává většinou smysl zkoušet další alternativy, až na velmi speciální případy.Luxusní domény na prodej

Levný obchod

LevnyObchod.cz

Doména LevnyObchod.cz je nyní na prodej. Tato luxusní doména je vhodná pro internetový nebo kamenný obchod. Doména má snadno zapamatovatelný název a svým stářím se řadí mezi opravdu archivní kousky. Stáří domény je velice důležitý faktor při výběru domény, protože vyhledávače přikládají starým doménám mnohem větší důležitost.

17 let stará doména
Snadno zapamatovatelný název
Doména s klíčovými slovy Levný obchod
Rychlý a bezpečný prodej domény

44 000 Kč

Detail

Jyn

jyn.cz

Tříznaková doména pro mnohostranné využití

Snadno zapamatovatelný název
Mnohostranné využití
Rychlý a bezpečný prodej domény

29 000 Kč

Detail

Volné domény na prodej

VolneDomenyNaProdej.cz

Doména pro prodej domén

Snadno zapamatovatelný název "Volné domény na prodej"
Vysoký doménový rank
Rychlý a bezpečný prodej domény

25 000 Kč

Detail

Metaverze

Metaverze.cz

Doména Metaverze.cz je nyní na prodej. Doména je vhodná pro obory spojené s NFT, krypto, VR brýlemi a Metaverse.

Krátký a snadno zapamatovatelný název
Doména s frází Metaverze
Rychlý a bezpečný prodej domény

24 000 Kč

Detail

Fashion Shoes Online

FashionShoesOnline.com

FashionShoesOnline.com - Premium Domain Name for Sale

FashionShoesOnline.com has an Ahrefs domain rating of 35
Domain containing keyword "Fashion Shoes Online"
Rychlý a bezpečný prodej domény

20 000 Kč

Detail

Dog Glucosamine

DogGlucosamine.com

DogGlucosamine.com - Premium Domain Name for Sale

DogGlucosamine.com an Ahrefs domain rating of 35
Domain containing keyword "Dog Glucosamine"
Rychlý a bezpečný prodej domény

20 000 Kč

Detail

Nicaragua Surf Camp

NicaraguaSurfCamp.com

NicaraguaSurfCamp.com - Domain Name for Nicaragua Surf Camp

NicaraguaSurfCamp.com has an Ahrefs domain rating of 32
Archive.org birth year: 2011
Domain containing keyword "Nicaragua Surf Camp"
Rychlý a bezpečný prodej domény

20 000 Kč

Detail

Money Tailor

MoneyTailor.com

MoneyTailor.com - Premium Domain Name for Sale

MoneyTailor.com has an Ahrefs domain rating of 36
Domain containing keyword "Money Tailor"
Rychlý a bezpečný prodej domény

20 000 Kč

Detail

Co jsou luxusní domény?

Luxusní domény jsou prémiová doménová jména pro jednotlivce nebo firmy. Luxusnost domény je ovlivněna kombinací více faktorů jako je délka domény, její stáří, pomlčka v doméně, Brand, zapamatovatelnost, TLD a další faktory s různou váhou. Typicky mají tyto domény vyšší cenu než standardní domény. Vyšší cena luxusní domény zvyšuje hodnotu firmy nebo obecně webu, který na luxusní doméně běží.

Délka domény

Délka doménového jména je klíčová vlastnost domény. Zjednodušeně platí, že čím kratší název, tím vyšší hodnota domény.

Stáří domény

Stáří domény je velice důležitý faktor při výběru domény, protože vyhledávače přikládají starým doménám větší důležitost.

Brand – značka

Dalším parametrem hodnoty doménového jména je obsahující název, brand či název firmy. Pokud doména obsahuje pouze název, brand nebo jméno firmy bez dalších znaků, pomlček a číslic, můžeme ji řadit k luxusním doménám.

Zapamatovatelnost

Je klíčovým parametrem pro luxusní doménu a úzce souvisí s délkou doménového jména. Těžko se budou zapamatovávat (ale i psát) domény se desítkami znaků. Oproti tomu krátký a výstižný název nabízí přesný opak. Ideální je pak také spojení domény s nějakou emocí, pocitem nebo třeba i chutí – viz kiwi.com.

TLD

Koncovka je nedílnou součástí domény. Pro český trh má největší hodnotu národní .cz doména. Dále se dá uvažovat ještě o .eu a .com doméně. V případě zaměření na Česko nedává většinou smysl zkoušet další alternativy, až na velmi speciální případy.